Organizasyonlar

ORGANİZASYONLAR 


Demir Bükey Eğitim Organizasyon, ana kuruluş amacı olan sürücülük eğitimleri dışında, özel sürücülük becerisi isteyen çeşitli otomobil kullanımı aktivitelerinde görev almakta, değişik organizasyonlarda, farklı projelerde partner olarak üzerine düşeni başarıyla yerine getirmektedir. İşte bu aktivitelerden bazıları:


1. İLERİ SÜRÜCÜLÜK TEKNİKLERİ KONFERANSLARI

DBEO 1992 yılından bu güne çeşitli konferans, seminer ve toplantıl arda konuşmacı olarak yer almış, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı birimlerine, sivil toplum örgütlerine, polislere, üniversite öğrencilerine ve özel şirketlere konferans vererek bilgi düzeylerinin artırılmasına katkıda bulunmuştur. Bunlar arasında en önemlilerinden biri TOFAŞ sponsorluğunda Üniversitelerde düzenlenen eğitim seferberliği kampanyasıdır. Bu kampanya kapsamında bir çok üniversitede hem konferans, hem de otomobille uygulamalı gösteriler düzenlendi.   

demir bükey akademi logo png ile ilgili görsel sonucu

2. TOTAL EURODİZEL REKLAM FİLMİ ÇEKİMİ

2003 yılında Total Eurodizel yakıtının Türkiye lansmanı için Fransız bir yönetmen tarafından çekilen reklam filminde 5 DBEO eğitmeni görev aldı. 3 gün süren çekimde 5 farklı segmentten otomobille değişik sürüş kombinasyonları denendi ve bir gününde helikoperle havadan çekim yapıldı. DBEO ekibinin profesyonelliği ve konuya hakimiyeti sayesinde, çekimler hem güvenlikten ödün vermeden sorunsuz biçimde sona erdi, hem de çok az prova yapılarak fazla tekrara gerek duyulmadan en kısa sürede çekim tamamlandı.

total logo ile ilgili görsel sonucu

3. DODGE VIPER ARAÇ ADAPTASYON EĞİTİMİ

Philip Morris firmasının saha ekibinin kullanımı için ülkemize getirttiği 500 beygir gücündeki arkadan itişli Amerikan otomobili Dodge Viper'ın kullanıcılara tanıtılması, güvenli şekilde kullanılması, limitlerinin tanımlanması ve araca adaptasyonu için Hezarfen Havaalanında gerçekleştirilen bir organizasyondu. Bu gibi güçlü otomobilleri yeterli eğitimi ve becerisi olmayan sürücülerin kullanması son derece tehlikeli olduğu için, eğitmenler özellikle sürücülerin dikkat edeceği konuları uygulamalı olarak gösterdi.

dodge viper logo ile ilgili görsel sonucu

4. RENAULT LAGUNA SATIŞ GÖREVLİLERİ EĞİTİMİ

2003 yılında ikinci nesil Renault Laguna'nın piyasaya çıkmadan önce satış ekibine yönelik düzenlenen aktivitede otomobilin dinamik sürüş özelliklerini ön plana çıkaran bir program uygulandı. Yardımcı güvenlik sistemlerinin (ABS, ESP gibi) nasıl çalıştığı, ne zaman devreye girdiği ve ne işe yaradığının uygulamalı olarak gösterildiği aktiviteye, sekiz yüz kişinin üzerinde bir katılım oldu. 

renault laguna logo ile ilgili görsel sonucu

5. ALFA GT LANSMANI VE VIP MÜŞTERİLERE YÖNELİK TEST DRIVE

2005 yılının Ekim ayında gerçekleşen Alfa GT lansmanı, MSO ile ortaklaşa İstanbul Park Formula 1 Pistinde düzenlendi. Basın lansmanında öncelikle Schumacher ve Barrichello'nun kullandığı 1 ve 2 nolu garajlarında yapılan basın toplantısının ardından, DBEO ekibinin pilotajında tüm basın mensupları sırayla piste çıktı. Alfa GT'nin performansını yakından görmek ve pisti tanımak üzere geçilen ilk turlardan sonra direksiyona geçen basın mensuplarına DBEO eğitmenleri sağ koltukta eşlik etti. 

Basın lansmanından sonra Cumartesi ve Pazar günleri VIP müşterilere özel bir tast drive aktivitesi düzenlendi. Organizasyonun başarısı ve yüksek talep nedeniyle 2 hafta sonra bir Pazar günü 3. kez Alfa GT Test Drive aktivitesi tekrarlandı.

alfa romeo logo ile ilgili görsel sonucu


6. TOFAŞ ANALİSTLERİNE ÖZEL TEST DRIVE GÜNÜ

İstanbul Park'ta düzenlenen aktivitelerin başarısından sonra Tofaş analistlerine yönelik unutamayacakları bir organizasyon düzenlendi. Borsada rakamlarla boğuşan analistler, dünyanın en modern ve teknik pistlerinden biri olan İstanbul Park'ta Tofaş ve Fiat Grubu otomobilleriyle piste çıktı. Maserati Quattroporte, Alfa GT, Alfa 159, Fiat Grande Punto, Fiat Siena, ve Fiat Doblo otomobillerinin kullanıldığı aktivitede, ayrıca o güne özel Fiat Abarth Motorsport pilotu Volkan Işık da Ferrari F430 ile pistte analistlere tur attırdı.

tofaş logo ile ilgili görsel sonucu

7. FERMAS FERRARI - MASERATI TRACK DAY 

Ferrari ve Maserati sahiplerine özel distribütör firma FERMAS tarafından düzenlenen Track Day'e 90 civarında kişi katıldı. Sabah, öğle ve öğleden sonra grubu olmak üzere 3 gruba aynı program uygulandı. 15 dakikalık kısa bir brifingten sonra, önce Alfa GT ve 159'larla DBEO eğitmenleri pisti tanıtmak ve güvenlik hatırlatmaları için katılımcıları yanlarına alıp piste çıktı. Daha sonra isteyen test araçları Ferrari F430 ile, isteyen Maserati Gransport veya Quattroporte ile piste çıktı. İsteyen de Pirelli tarafından lastik kontrolleri yapıldıktan sonra piste sahibi oldukları Ferrari veya Maserati araçlarıyla, DBEO eğitmenleri eşliğinde çıkma şansına sahip oldular. Oldukça keyifli geçen gün sonunda DBEO ekibinin güvenlik konusundaki titizliği ve tecrübesi sayesinde en ufak bir sorun yaşamadan aktivite sona erdi.

ferrari logo ile ilgili görsel sonucu maserati logo ile ilgili görsel sonucu

8. FIAT GRANDE PUNTO BAYİ TEST SÜRÜŞÜ

Fiat'ın Şubat ayında lansmanını yapacağı Grande Punto modelinin bayi toplantısından önce bayilere tanıtımı için bir test sürüş aktivitesi yapıldı. 4 gün süren ve İzmir Çeşme, İstanbul İstanbulPark Pisti, Ankara Bilkent ve Adana Birmot'ta yapılan test sürüşlerinde bayilere 6 DBEO eğitmeni yardımcı oldu. İstanbul'daki test sürüşü dışında diğer illerde trafiğe açık alanda test dürüşü gerçekleştirildi. Parkurun hazırlanması, güvenli bir sürüş için gerekli olan tüm şartlar, otomobiller hakkında teknik bilgi aktarımı gibi konularda bayilere destek olan DBEO ekibi bu aktiviteden de yüzünün akı ile çıktı.

fiat logo png ile ilgili görsel sonucu

9. PEUGEOT 301 1.6 lt.HDİ YAKIT TÜKETİM TESTİ 

Peugeot Türkiye, dizel motorlarının verimliliğini ve yakıt ekonomisini Türkiye yol şartlarında ispat etmek için Demir Bükey Akademi ile yola çıktı. 


Bu yolculukta Peugeot’nun yepyeni ve Türkiye şartları için son derece uygun olan sedan modeli Peugeot 301 kullanıldı.Yeni Peugeot 301 1.6lt HDi dizel motor ile gerçekleştirilen test ile Türkiye’yi Kuzey’den Güney’e en düşük yakıt tüketimini elde ederek bağlamak hedeflendi. 


Peugeot 301 1.6lt HDi 92 HP manuel şanzımanlı versiyonla, 100 kilometrede ortalama 3.5 litrelik tüketim değeri ile Sinop Burnu’ndan Anamur Burnu’na 1164 kilometre geride bırakıldı. Demir Bükey Akademi tarafından düzenlenen bu testin ardından toplam 1164 km geride bırakıldı. Test boyunca ulaşılan ortalama hız 74 km/s olarak tespit edildi. Ortaya çıkan yakıt tüketim sonucu ise 3.5 lt oldu. 40.75 lt yakıt tüketimi ile sonuçlanan bu test ile Peugeot 301 ne kadar ekonomik tüketim sonuçlarına imza atabileceğini rahatlıkla ispatlamış oldu. 

peugeot logo png ile ilgili görsel sonucu