METRO TURİZM

TürkiyeGüncel

Metro Turizm Yol Kadrosu Demir Bükey Akademi'de
Metro Turizm kadrosunda yer alan kaptanları "Ağır Vasıta Defansif Sürücülük" ve 'Yorgunluk ve Yorgunlukla Mücadele' konularında Demir Bükey Akademi'de sürekli eğitime tabii tutuyor.
11 Mart 2013 Pazartesi 16:10
 
Hem kadronun bilgileri tazelemek hem de kaptanların performanslarını takip edebilmek amacıyla başlatılan eğitimler sonucunda bugüne kadar 400 kaptan sertifika aldı… 
Araştırma kuruluşları tarafından Türkiye'de gerçekleşen kazaların yaklaşık yüzde % 80'ninin insan faktöründen kaynaklandığı belirlenmiştir. İnsan odaklı çalışan Metro Turizm bu noktada üzerine düşen görevi yerine getirerek tüm kaptan kadrosuna ileri sürüş teknikleri alanında sürekli eğitim vermeye başladı. Demir Bükey tarafından Metro Turizm kadrosuna verilen eğitimlerde defansif sürüş, araçlarda bulunan aktif ve pasif güvenlik gereçleri, sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen faktörler, hava ve yol koşulları gibi teknik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimde doğru direksiyon tutma teknikleri, yapay buz alanı üzerinde düz ve acil durum frenleri gibi sürüşe yönelik önemli teknikler gösteriliyor. 
Metro Turizm, Demir Bükey Akademi'nin 'Ağır Vasıta Defansif Sürücülük' ve 'Yorgunluk ve Yorgunlukla Mücadele' konularında verdiği eğitimler sonucunda şimdiye kadar 400'den fazla kaptanı sertifikalandırdı. Eğitimin ilk aşamasında teorik bilgiler verilirken ikinci aşamasında kaptanlar gerçek otobüsler üzerinde canlandırılan olaylar karşısında nasıl davranmaları gerektiğine dair pratik bilgilerini tazeliyorlar. Amaç tüm kadroyu bu eğitime tabi tutarak yollarda oluşabilecek riskleri sıfıra indirmek… 
Düzenli olarak gerçekleştirilen eğitim programlarına büyük önem veren Metro Turizm, her yıl şoförlerin eğitimi için yaklaşık 1 milyon TL bütçe ayırıyor. Filosunda güvenlik ve konforu şoför eğitimleri ile destekleyen Metro Turizm, karayolu taşımacılığının lider markası olmanın sorumluluğu ve bilinci ile hareket ediyor. Yapılan bu çalışmalar ile sektöre de örnek olma sürecini de başlattıklarını ifade eden Metro Turizm Genel Müdürü Talat Erden "Günde ortalama 1.400 sefer yaparak yılda 20 milyondan fazla yolcu taşıyoruz. Hem sektörde en fazla noktaya ulaşan ve en geniş ağa sahip otobüs şirketiyiz, hem de Türkiye'nin en büyük ve en genç filosuna sahibiz. Türkiye'nin en çok yolcu taşıyan en büyük firması olmanın sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Bizim için yolcumuzun kendini güvende ve mutlu hissetmesi çok önemli. Yolcularımıza, daha güvenli hizmet sunabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Gerek sürekli trafik eğitimleri gerekse yolcu memnuniyetini en üst noktada sağlayacak kişisel gelişim eğitimleri ile yolcu güvenliği ve konforunu üst noktada tutmaya çalışıyoruz."dedi. 
Yol Kadrosuna yılda 1 Milyon TL eğitim bütçesi… 
Karayolu taşımacılığında 2.5 yaş ortalaması ile Türkiye'nin en genç filosuna sahip olan Metro Turizm, her yıl yenilediği filosu ve teknoloji yatırımları ile yolcularına konforlu bir seyahat imkanı sunarken, tüm yol kadrosunun eğitimi için 1 Milyon TL bütçe ayırıyor. Yolcularının güvenliğini ve konforunu en üst seviyede tutabilmek amacı ile sektörün başarılı kurumları ile yaptığı işbirlikleri ile tüm yol kadrosunu çeşitli eğitimlere tabii tutuyor. Eğitimler sonrasında performans değerlendirmeleri ile kadrosunun sürekli dinamik tutan Metro Turizm, kaptan kadrosuna 'Ağır Vasıta Defansif Sürücülük' ve 'Yorgunluk ve Yorgunlukla Mücadele' yol güvenliği v.s gibi konularda çeşitli eğitimler verirken tüm yol kadrosuna da misafir ağırlama, kişisel bakım, disiplinli çalışma etiği, temizlik, davranış kuralları, yiyecek-içecek servisi, sağlık ve ilkyardım gibi bir çok konuda sürekli eğitimler veriyor. 
Aklınızda neresi varsa "oraya Metro" var… 
20 yıldır konuklarına 'önce insan' anlayışıyla hizmet veren Metro Turizm, ciro büyüklüğü ve taşınan yolcu sayısı açısından Türkiye'nin en büyük karayolu yolcu taşıma şirketi…Bağlı bulunduğu Metro Holding'in sermaye yapısı ve etkin organizasyon oluşumundan güç alan Metro Turizm, Türkiye'nin dört bir yanına bulunan 895 adet aktif acentesi ve yurt içi ve yurt dışı bilet satış ağıyla 76 kentte varlık göstermektedir. Metro Turzim; yaklaşık 15 bin çalışanı ve günlük 60-65 bin yolcu taşıma oranıyla sektör lideridir. 
Kaynak: Bültenler