METRO TURİZM 2

Metro Turizm yol kadrosu, Demir Bükey Akademi’de...

Hem kadronun bilgileri tazelemek hem de kaptanların performanslarını takip edebilmek amacıyla başlatılan eğitimler sonucunda bugüne kadar 400 kaptan sertifika aldı. Araştırma kuruluşları tarafından Türkiye’de gerçekleşen kazaların yaklaşık yüzde % 80’ninin insan faktöründen kaynaklandığı belirlendi. İnsan odaklı çalışan Metro Turizm bu noktada üzerine düşen görevi yerine getirerek tüm kaptan kadrosuna ileri sürüş teknikleri alanında sürekli eğitim vermeye başladı.

Demir Bükey tarafından Metro Turizm kadrosuna verilen eğitimlerde defansif sürüş, araçlarda bulunan aktif ve pasif güvenlik gereçleri, sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen faktörler, hava ve yol koşulları gibi teknik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimde doğru direksiyon tutma teknikleri, yapay buz alanı üzerinde düz ve acil durum frenleri gibi sürüşe yönelik önemli teknikler gösteriliyor.
 
Metro Turizm, Demir Bükey Akademi’nin ‘Ağır Vasıta Defansif Sürücülük’ ve ‘Yorgunluk ve Yorgunlukla Mücadele’ konularında verdiği eğitimler sonucunda şimdiye kadar 400’den fazla kaptanı sertifikalandırdı. Eğitimin ilk aşamasında teorik bilgiler verilirken ikinci aşamasında kaptanlar gerçek otobüsler üzerinde canlandırılan olaylar karşısında nasıl davranmaları gerektiğine dair pratik bilgilerini tazeliyorlar. Amaç tüm kadroyu bu eğitime tabi tutarak yollarda oluşabilecek riskleri sıfıra indirmek…

Düzenli olarak gerçekleştirilen eğitim programlarına büyük önem veren Metro Turizm, her yıl şoförlerin eğitimi için yaklaşık 1 milyon TL bütçe ayırıyor. Filosunda güvenlik ve konforu şoför eğitimleri ile destekleyen Metro Turizm, karayolu taşımacılığının lider markası olmanın sorumluluğu ve bilinci ile hareket ediyor. Yapılan bu çalışmalar ile sektöre de örnek olma sürecini de başlattıklarını ifade eden Metro Turizm Genel Müdürü Talat Erden “Günde ortalama 1.400 sefer yaparak yılda 20 milyondan fazla yolcu taşıyoruz. Hem sektörde en fazla noktaya ulaşan ve en geniş ağa sahip otobüs şirketiyiz, hem de Türkiye’nin en büyük ve en genç filosuna sahibiz.

Türkiye’nin en çok yolcu taşıyan en büyük firması olmanın sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Bizim için yolcumuzun kendini güvende ve mutlu hissetmesi çok önemli. Yolcularımıza, daha güvenli hizmet sunabilmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Gerek sürekli trafik eğitimleri gerekse yolcu memnuniyetini en üst noktada sağlayacak kişisel gelişim eğitimleri ile yolcu güvenliği ve konforunu üst noktada tutmaya çalışıyoruz”dedi.