DRD HEY PROJESİ 2

DRD’den sosyal sorumluluk projesi: Hayatı Emniyetli Yaşa


Türkiye’de trafik paydaşlarını bilinçlendirerek, trafik bilincini ve güvenliğini artırmak amacıyla Demir Bükey Akademi işbirliği ile “HEY! – Hayatı Emniyetli Yaşa” projesini 2016 yılında hayata geçiren DRD Filo kiralama, projelerini televizyon ekranlarına ve Youtube kanalına taşıdı.

Sadece sürücüleri değil, yayalar, motosiklet ve bisiklet kullanıcıları olmak üzere tüm paydaşları bilinçlendirmek üzere yola çıkılan projede; ileri sürüş tekniklerinin yanı sıra, üst – alt geçit kullanımı, kısa farın önemi, trafik ışıkları kullanımı, takip mesafesi, fermuar yöntemi ile yol açma, çocuk kilidi, evcil hayvanla seyahat, doğru bagaj yerleşimi, aracınızda olması gerekenler, kaza yerinde alınacak önlemler gibi trafikte herkes için önemli konular ele alınıyor. Aynı zamanda iki saniye, dağcı, ilk arabam, 14 saattir yolda, iyi tatiller gibi kısa filmlerle de izleyicinin dikkatini çekiyor.

HEY! kapsamında çekilen filmleri Demir Bükey Akademi yönetici ortağı Mete Bayrakçı sunarken, filmlerin yönetmenliğini uzun yıllar TV programları yöneten Seher Dayan gerçekleştiriyor.

DRD, televizyon ekranlarında yayınlanan ve büyük beğeni toplayan film serilerini şimdi dijital mecralarda paylaşmak üzere YouTube’daki “Hayatı Emniyetli Yaşa” kanalında da yayınlamaya başladı. Aynı zamanda DRD Filo Kiralama ve One Car sosyal medya sayfalarında da farklı içeriklerle paylaşımlar başladı.