DRD HEY PROJESİ

DRD “HEY! – Hayatı Emniyetli Yaşa”DRD “HEY! – Hayatı Emniyetli Yaşa”


#emniyetliyollar filmleri ile TV ve Youtube Ekranlarında!

DRD’nin ‘HEY! – Hayatı Emniyetli Yaşa’ adı ve sloganı ile hayata geçirdiği kurumsal sorumluluk projesi kapsamında çekilen ve tematik kanallarda gösterime giren eğitici videolarını, dijital ortama da taşıyarak projenin kapsama alanını genişletti.

Türkiye’de trafik paydaşlarını bilinçlendirerek, trafik bilincini ve güvenliğini artırmak amacıyla Demir Bükey Akademi ile işbirliği ile HEY! – Hayatı Emniyetli Yaşa projesini 2016 yılında hayata geçiren DRD Filo kiralama, çok daha geniş kitlelere ulaşmak amacı ile televizyon ekranlarında ve Youtube kanalına taşıdı.

HEY! projesi kapsamında sadece sürücülere değil, yayalar, motosiklet ve bisiklet kullanıcıları olmak üzere tüm paydaşları bilinçlendirmek üzere yola çıkılan projede; ileri sürüş tekniklerinin yanı sıra, üst – alt geçit kullanımı, kısa farın önemi, trafik ışıkları kullanımı, takip mesafesi, fermuar yöntemi ile yol açma, çocuk kilidi, evcil hayvanla seyahat, doğru bagaj yerleşimi, aracınızda olması gerekenler, kaza yerinde alınacak önlemler gibi trafikte herkes için önemli konuları da ele alıyor. Aynı zamanda iki saniye, dağcı, ilk arabam, 14 saattir yolda, iyi tatiller gibi kısa filmlerle de izleyicinin dikkatini çekiyor.

HEY! kapsamında çekilen filmleri Demir Bükey Akademi kurucu ortağı Mete Bayrakçı sunarken, uzun yıllar TV programları yöneten Seher Dayan gerçekleştiriyor. Tüm filmlerde #emniyetliyollar etiketi kullanılarak izleyicisi ile buluşturuluyor.

DRD, televizyon ekranlarında yayınlanan ve büyük beğeni toplayan bu film serisini şimdi dijital mecralarda paylaşmak üzere YouTube’daki ‘Hayatı Emniyetli Yaşa’ kanalında da yayınlamaya başladı. Aynı zamanda DRD Filo Kiralama ve One Car sosyal medya sayfalarında da farklı içeriklerle paylaşımlarına başladı.

Demir Bükey Akademi ve DRD Filo Kiralama ortaklığıyla, 2016 yılında hayata geçirilen ‘HEY!’ in trafik güvenliği konusunda Türkiye’nin en önemli kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olduğunu söyleyen DRD Filo Kiralama Genel Müdürü İlkay Ersoy “20 yılı aşkın köklü yapımız ve 36 bin aracı aşkın araç filomuz ile trafik güvenliği konusunda sorumluluk almamız gerektiğini düşündük. Başta araç sürücüleri olmak üzere, trafik ortamında yer alan tüm paydaşların, bilgi ve bilinç seviyesinin artırılmasını hedefleyen program, güvenli sürüş eğitimleri, sürücü değerlendirme ve ölçümlemeleri, ilk yardım eğitimleri gibi çeşitli profesyonel faaliyetlerin yanı sıra üniversite seminerleri ve konferanslar gibi etkinlikleri de içeriyor. Şimdi bu projenin diğer önemli bir adımı olarak gördüğümüz videolar ile trafikteki tüm paydaşların dikkat etmeleri gereken kuralları en etkin şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Televizyon yayınlarının yanı sıra artık, dijital mecralardan da kolaylıkla paylaşılabilmesi için DRD Filo Kiralama YouTube adresimizden bu videoları kitleler ile buluşturuyoruz” dedi.