DEMİR BÜKEY AKADEMİ VE IMC TRAININGS İZMİR VE EGE BÖLGESİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.

tarafından gönderildikerem13/02/20190 Yorumlar

IMC Trainings Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş eğitimlerinin yanısıra resmi iş ortağı Demir Bükey Akademi ile birlikte  TOSFED Lisanslı Eğitmeni MUSTAFA İMECE önderliğinde Otomobil Güvenli ve İleri sürüş eğitimlerine başlıyor .

İlk eğitimimiz çok yakında İzmir de düzenlenecek ve sosyal medya yolu ile otomobil meraklılarına duyurulacaktır.

Trafik kazalarını bireysel ve kurumsal eğitimlerle en aza indirmek ve defansif sürücülük ilkelerini benimsemek başta olmak üzere; trafiğe kapalı alanlarda verilen uygulamalı eğitimlerle, araçlarımızın dinamik özelliklerini ve limitlerini tanımamızı sağlamak amacıyla Güvenli Sürüş Eğitimi almalıyız.

İyi bir pilot arızalı bir uçağı havalandırmaz. Ama iyi bir pilotun aynı zamanda arızalanan bir uçağı yere indirebilme bilgi ve becerisi vardır. İyi bir sürücü, mutlaka aracını iyi tanımalı, değişen koşullara yönelik önceden önlemlerini almalıdır.

GÜVENLİ SÜRÜCÜLÜK EĞİTİMİ; Araç sayısının gün geçtikçe artmasının yanı sıra yol ve hava koşullarına bağlı olarak trafikte oluşabilecek risklere karşı önlem almak amaçlı bilinçli sürücü yetiştirmeyi hedefleyen eğitim programıdır.

Slalom İstasyonu;
Araç seyir halindeyken maximum araç hakimiyeti için koltukta doğru oturma, doğru direksiyon tutuş ve çevirme için verilen eğitim.

Fren Manevra İstasyonu;
Araç seyir halindeyken ani manevra veya engelle karşılaşılması durumunda maximum güvenlikle engelden kaçma tekniklerinin uygulandığı eğitim.

Anti-Skid İstasyonu;
Araç seyir halindeyken yapay buz zemin üzerinde fren manevra ile kaygan zemin koşullarında maximum güvenlik sağlamak için verilen eğitim.

ESP İSTASYONU;

ESP’nin Görevi Nedir?
Elektronik denge sisteminin (ESP) görevi, aracın kayması durumunda devreye girerek istenmeyen bir yöne kaymasını engellemektir. Böylece aracımız savrulmaz. Bu güvenliğimiz için çok önemlidir. Yani viraja aniden girdiğimizde veya direksiyonu ani bir şekilde kırdığımızda aracın kontrolden çıkmasını engeller. ESP sistemi savrulmayı engellediği için araca gelen yanal kuvvetleri kontrol eder. Aracın frenlemesini dört tekerlekte bağımsız olarak uygular.