DEMİR BÜKEY AKADEMİ
MOTORSİKLET

Başlangıç Seviyesi Eğitimi :

Başlangıç seviyesi eğitim programı, daha önce hiç motosiklet kullanmamış, sürücü kursu motosiklet ehliyet programına kayıt olmuş adayları ve ehliyeti olup hiçbir sürüş deneyimi olmayan kişileri belli bir seviyeye getirmek için düzenlenen bir eğitimdir.

Kapalı alanda yapılan, teori ve uygulama şeklinde düzenlenen eğitimlerimiz yarım gün sürmektedir.

Bu eğitimde katılımcılara, aşağıda belirtilen konular teorik ve görsel ve uygulamalı olarak gösterilmektedir.

 • Motosikletin tanıtılması,
 • Sürüş öncesi kontroller,
 • Motosiklete binme ve inme,
 • Kumandalar ve kullanılması,
 • Denge çalışması,
 • Motosikleti çalıştırma ve durdurma,
 • Kavrama noktası ve düz çizgi sürüşü,
 • Vites çalışması,
 • Kademeli dönüşler,
 • Basit viraj dönüşleri,
 • Fren kullanımı.
DBA Teori :

İleri ve Güvenli Sürüş konusunun ana hatları ve prensipleri işlenmektedir. Sürüş gerektirmeyen bu kurs sisteme giriş için çok faydalı bir ilk adımdır.

 

Süre: Yaklaşık 5 saat süren bir seminerdir. Sürüş gerektirmez.

Ön Yeterlilik: Motosiklet kullanan ve kullanmayan herkese açıktır.

İçerik: İyi Sürüş İçin Zihinsel Hazırlık, Pasif Güvenlik, Planlama, TATKU, Görüş, Yol Tutuşu, Viraj Alma, Frenleme, Sollama, Şehir Sürüşü.

DBA Kontrol :

Motosiklet hakimiyeti ve acil durum manevralarını içeren bir eğitimdir. İleri Sürüş Tekniklerini öğrenmek için gerekli temel beceriler trafiğe kapalı alanda uygulanır. Motosiklete başlangıç eğitimi değildir.

Süre: Trafiğe kapalı alanda 8 saat süren bir eğitimdir.

Ön Yeterlilik: Geçerli Motosiklet ehliyeti, kullanılır durumda motosiklet, geçerli araç sigortası. Min: 1500 km sürüş tecrübesi. DBA Teori seminerine katılmış olmanız tavsiye edilir.

İçerik: Günlük ve haftalık motor kontrolü, yavaş sürüş teknikleri, yönlendirme ve engelden kaçış, frenleme ve acil durum frenlemesi ve viraj alma.

Sertifika: DBA Control Katılım Sertifikası

DBA Roadcraft :

Deneyimlerini ve bilgilerini sizlerle gönüllüce paylaşan IAM–ARA Observer ve Advisor sertifikalı sürücüler eşliğinde yapılan günübirlik sürüştür. DBA Yol ve IAM sınavlarına hazırlık amacıyla yapılan bu sürüşlere katılmak için en az DBA Control eğitimine katılmış olmak gereklidir. Herhangi bir belge verilmemekle beraber, eğer sürücü daha önce DBA Yol’a katılmış ve bir derecesi varsa IAM Gözlemcileri tarafından Derecesi yeniden değerlendirilebilmektedir.

Süre: 1 Gün

Ön Yeterlilik: DBA Control eğitimini “Geçti” derecesi ile tamamlamış olmak

 

İçerik: Sistem, Bilgi Alış-Veriş ve Kullanımı, Planlama, Görüş ve Güvenlik için yolda konumlanma, Viraj Değerlendirme ve Konumlanma, Hız, Vites Kullanımı, Manevra, Sollama, Frenleme.

DBA Road :

DBA Road, IAM Observer veya Senior Observer sertifikalı eğitmenler eşliğinde yapılan bir sürüştür. Kursun ana amacı; bilgi toplama, ayıklama ve değerlendirme, öngörü ve uygulamayı içeren, sistemi her türlü yol koşulunda kullanmayı sağlamaktır. Güvenli ve İleri sürüş Teknikleri uygulamalı olarak yapılmaktadır. DBA sürücüleri  tarafından daha önce tespit edilmiş ve günlük 300 km’yi geçmeyen parkurlarda gözlemli sürüşler halinde yapılmaktadır. Katılımcıların gözlemcilerin önünde gittiği veya takip ettiği kısa sürüşlerin ardından yapılan kısa açıklamalarla sürüş teknikleri paylaşımı yapılmaktadır.

Süre: 2 Gün

Ön Yeterlilik: DBA Control eğitimini “Geçti” derecesi ile tamamlamış olmak

Eğitmenler: IAM Gözlemcileri

İçerik: Sistem, Bilgi Alış–Veriş ve Kullanımı, Planlama, Görüş ve Güvenlik için yolda konumlanma, Viraj Değerlendirme ve Konumlanma, Hız, Vites Kullanımı, Manevra, Sollama, Frenleme.

Sertifika: DBA Road Katılım Sertifikası ve Derecelendirme

Yurt İçi Sürüş Eğitimleri :
Yurt Dışı Sürüş Eğitimleri :
, Bizi Takip Edin ;
Hey
İletişim
YENİŞEHİR MAH. CUMHURİYET CAD. MUSTAFA AKYOL SOK. EYÜP ARZUM SİTESİ NO:4-3 C BLOK DAİRE:1 KURTKÖY/PENDİK/İSTANBUL
Telefon : 444 2 943
E-Mail : akademi@demirbukey.com
Web Tasarım Seo Nethizmet